Masturbacja mężczyzn

masturbacja_mezczyznDLACZEGO MĘŻCZYŹNI SIĘ MASTURBUJĄ?

U dorastających chłopców zachodzą poważne zmiany w sferze seksualnej. Wzrasta u nich gwałtownie świadomość własnej płci, zaczynają poszukiwać sposobu rozładowania napięcia seksualnego. Zjawisko to może przybrać formę regularnej masturbacji prowadzącej do orgazmu, zwłaszcza jeśli mężczyzna nie ma partnerki seksualnej. Wielu mężczyzn masturbuje się przez całe życie, nawet w stałych związkach z kobietami. Kinsey Institute New Report on Sex (1990) podaje, że orgazm poprzez masturbację osiągnęło przynajmniej raz w życiu ok. 94% mężczyzn.

Masturbacja jest dla mężczyzny doskonałym sposobem na odkrycie tego, co dostarcza mu przyjemności seksualnej. Metodą eksperymentów może on poznać bliżej własne ciało i jego reakcje na dotyk, a także nauczyć się modyfikować swe zachowanie seksualne.

Masturbacja to rodzaj stymulacji genitaliów w celu osiągnięcia przyjemności seksualnej, wykonywanej najczęściej dłońmi lub palcami. Termin obejmuje również zastosowanie akcesoriów seksualnych, takich jak wibratory. W przeszłości osoby poddające się tej praktyce obarczano poczuciem winy. Nastawienie uległo jednak zmianie i dzisiaj masturbacja uznawana jest jako wartościowa metoda samopoznania seksualnego, a także jako forma rozładowania frustracji na tle seksualnym oraz doświadczenie erotyczne, wykonywane samodzielnie.

TECHNIKI MASTURBACJI

Mężczyźni poznają najlepsze dla siebie techniki masturbacji poprzez doświadczenie i eksperymenty. Każdy ma własne preferencje, odkryte niekiedy już we wczesnej młodości. Technikę masturbacji można usprawnić, a jej czas wydłużyć dzięki praktyce. Masturbacja jest także znakomitym sposobem poznawania reakcji własnego organizmu i przewidywania orgazmu. Intensywność doznań zwiększa często posmarowanie dłoni zmniejszającymi tarcie środkami nawilżającymi, takimi jak lubrykanty, olejki do masażu.

Wielu mężczyzn masturbuje się aż do osiągnięcia orgazmu, kilkoma prostymi ruchami, np. rytmicznie pocierając członek dłonią. Głaszcząc się i dotykając na różne sposoby, możesz nauczyć się przedłużać przyjemność i zwiększać intensywność orgazmu. Szczególnie pobudzające są zazwyczaj pieszczoty wędzidełka, czyli obszaru tuż poniżej żołędzi, na przedniej stronie wzwiedzionego członka.


JAK MASTURBOWAĆ MĘŻCZYZNĘ?

Znajomość metod pieszczenia męskiego członka i jąder jest bardzo przydatna. Masturbacja sprawia przyjemność mężczyznom w każdym wieku, a starszym dodatkowo pomaga w uzyskaniu erekcji. Zazwyczaj wystarczają proste ruchy dłonią, ale bardziej wyrafinowane techniki pozwalają spotęgować orgazm. Najlepiej zapytać partnera o jego upodobania i zastosować się do jego wskazówek.

Niektórzy mężczyźni wolą stymulację tylko główki członka, zwanej żołędzią.

Po wytrysku puść członek, ponieważ jego główka, czyli żołądź, robi się wtedy bardzo wrażliwa.

Obejmij trzon członka dłonią i przesuwaj nią rytmicznie tam i z powrotem. Optymalna siła, szybkość i długość ruchów jest rożna u różnych mężczyzn.

Kiedy poczujesz, że partner zbliża się do orgazmu, zwiększ tempo i pocieraj trzon bardzo szybkimi ruchami.

MASAŻ JĄDER

Na większość mężczyzn pieszczoty jąder działają bardzo odprężające, pod warunkiem, że wykonuje się je delikatnie. Zbyt mocny uścisk łatwo wywołuje ból. Jedną dłonią chwyć członek partnera, a w drugą weź mosznę z jądrami i pocieraj jego krocze (obszar między jądrami a odbytem). Podobnie jak w mosznie, w kroczu znajdują się liczne zakończenia nerwowe, a jego wrażliwość oznacza, że doskonale reaguje na bodźce dotykowe. Worek mosznowy jest męskim odpowiednikiem kobiecych większych warg sromowych i jego głaskanie, całowanie czy pieszczenie dostarcza bardzo przyjemnych doznań, ale na ogól nie prowadzi do orgazmu.

Kategoria: Bez kategorii