Masturbacja analna

Masturbacja_analnaMasturbacja analna – autoerotyzm skoncentrowany na sferze analnej. Polega najczęściej na stymulowaniu odbytu i odbytnicy palcami, sztucznym członkiem lub podobnymi przyrządami produkowanymi w tym celu, warzywami o fallicznym kształcie, pięścią, a nawet całą ręką (fisting analny). Najbardziej popularna jest masturbacja analna za pomocą palców.

Masturbacja analna może być przyjemna dla mężczyzn i dla kobiet, jako że w odbytnicy zawartych jest wiele wrażliwych zakończeń nerwowych. W jej trakcie może dochodzić do stymulacji silnie unerwionej prostaty u mężczyzn. Niektóre sztuczne penisy dostępne w sprzedaży są specjalnie skonstruowane tak, by to ułatwić. U kobiet masturbacja analna może stymulować tylne ściany pochwy. I u mężczyzn, i u kobiet mięśnie odbytu kurczą się podczas orgazmu, co sprawia, że umieszczenie w nim odpowiedniego obiektu nasila związaną z orgazmem przyjemność.

Lewatywy często stosuje się jako środek higieniczny przed masturbacją analną, jednak także same w sobie mogą być jej formą.

Jako że odbytnica nie wydziela naturalnego nawilżenia, przed masturbacją analną można użyć specjalnie w tym celu produkowanych preparatów nawilżających – jest to zalecane ze względu na możliwość uniknięcia zranień, a także zmniejsza możliwą bolesność masturbacji analnej – może jednak także osłabiać związaną z nią przyjemność.

Masturbacja analna może wiązać się także z negatywnymi konsekwencjami, takimi jak uszkodzenia odbytu czy zakażenia wtórne.

Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn masturbacja analna pozwala na masowanie wrażliwie unaczynionych naczyń odbytu. Statystyki wykazują, że u osób stosujących tę formę masturbacji żylaki występują rzadziej od średniej.

U mężczyzn masturbacja analna umożliwia stymulowanie prostaty, który również redukuje ryzyko zapadania na choroby związane z tym narządem.

Kategoria: Bez kategorii