Masaż intymny – Masaż erotyczny

Masaż erotyczny może być fascynującym preludium erotycznej gry prowadzącej do spełnienia lub sposobem na wspaniały relaks i odprężenie. Miłosny masaż sięga tam, gdzie nie sięgną dłonie – do głębi serca.

Erotyczna wędrówka po zakamarkach ciała ukochanej osoby bywa pełna niespodzianek. Nieważne, jak długo jesteście ze sobą. Niecodzienny flirt waszych ciał może sprawić, że poznacie swe najbardziej intymne pragnienia i fantazje. W tej wyjątkowej grze nie ma żadnych ograniczeń, Zaplanujcie taki wieczór nieco wcześniej. Jeśli jesteście bardzo zmęczeni lub zdenerwowani, raczej nie zaczynajcie zmysłowego seansu. Odłóżcie go na inny dzień. Ale wówczas zadbajcie o wszystkie drobiazgi tak, by potem można było już koncentrować się wyłącznie na sobie. Pomyślcie o otoczeniu. Niech znajdą się w nim przedmioty, które lubicie, miękkie poduszki, pachnąca pościel i miło dla oczu światło.

Masaż intymny – łączący erotyczną przyjemność z takimi technikami masowania, które prowadzą do rozładowania napięcia – wspaniale rozluźnia i poprawia samopoczucie. Opiera się jednak, jak każdy dobry masaż, na pewnych zasadach, których trzeba przestrzegać. Warto coś o nich wiedzieć.

Poznajcie zasady
Całe bogactwo masażu kryje się w dłoniach. Są trzy podstawowe rodzaje dotyku – gładzenie, ugniatanie i nacisk. Mogą mieć jednak niezliczone warianty. Każda część dłoni ma tu swoja rolę do spełnienia. Pierwsze skrzypce grają koniuszki palców. Można jednak próbować wszystkich odmian czułego dotyku – nie tylko dłońmi. Niezwykle pobudzająco działają muśnięcia całym ciałem, lekkie dmuchnięcia na skórę, omiatanie włosami stóp partnera… Wczuwajcie się w reakcje ciała ukochanego. Najwspanialsze chwile nadchodzą wówczas, gdy oboje jesteście do siebie tak dobrze dostrojeni, że odruchowo odpowiadacie na pragnienia drugiej strony. Dlatego każdy masaż erotyczny jest niepowtarzalny. Według seksuologów to właśnie on najbardziej wzbogaca i umacnia związek dwojga ludzi zawsze tez wnosi do sypialni nowy, świeży powiew.

Przygotujcie do masażu wszystkie wasze zmysły
Zacznijcie od ciepłej kąpieli. Woda odpręży, odświeży i usunie znużenie.
Zadbajcie o to, by w sypialni było ciepło i przytulnie.
W pokoju powinien panować dyskretny półmrok, korzystny dla zmysłu wzroku. Zapalcie jedną, dwie świece.
Wyłączcie radio, telefon, komórkę. Nastawcie muzykę, najlepiej instrumentalną, bardzo melodyjną. Ciche, subtelne dźwięki są przyjazne zmysłowi słuchu.
Nic teraz nie mówcie. Masaż zmysłowy nie lubi rozmów! Jedyny wyjątek stanowią czułe słowa szeptane wprost do ucha.
Tuż przed przystąpieniem do masażu ogrzejcie swoje dłonie i natrzyjcie je olejkiem. Może to być lekki olejek winogronowy, nieco gęściejszy migdałowy, odżywczy – z awokado lub moreli. Do masowania twarzy najlepszy będzie olejek z jojoby.
Aby zwiększyć efekt masażu, do olejku podstawowego dodajcie kilka kropli olejku zapachowego. Jaśminowy – ożywi, lawendowy – odpręży, rumiankowy i z bergamoty – podziała kojąco.
Erotyczne pobudzenie nasilą takie olejki, jak sandałowy, z paczulą czy ylang ylang.
Zdejmując ubranie, pozbądźcie się wszystkich ozdób: pierścionków, zegarka, bransoletki, kolczyków. Nic nie powinno wam przeszkadzać.

Jak dotykać?
Warto przez cały zaś pamiętać o najogólniejszych zasadach zmysłowego masażu. Oto najważniejsze z nich:

Lżejszy dotyk podnieca, działa pobudzająco, nieco mocniejszy – sprzyja odprężeniu, zbyt mocny zaś spowoduje napinanie masowanych mięśni.
Większy nacisk stosuje się tylko wówczas, gdy ręce poruszają się w kierunku do serca, mniejszy natomiast – gdy dłonie się od niego oddalają.
Niektóre miejsca są szczególnie wrażliwe (kark, zgięcie łokcia, szyja, twarz), wystarczy je tylko leciutko muskać.
Pewne obszary (np. szyja, kręgosłup) należy traktować ze szczególną ostrożnością. Kręgosłup masuje się od jego i na zewnątrz, długimi pociągnięciami.
Mocniejsze bodźce, np.: ugniatanie, masaż kostkami palców lub podstawa dłoni można stosować tylko w miejscach dobrze umięśnionych lub mniej wrażliwych, takich jak pośladki, niektóre partie pleców i ud. Dzięki dłoniom delikatnie prześlizgującym się po skórze uczcie się nawzajem reakcji swoich ciał na różne odmiany dotyku.

Wczujcie się w rytm
Pierwszy etap masażu – gładzenie – służy zarówno rozprowadzeniu olejku po skórze partnera, jak tez przygotowaniu jego ciała do odbioru najsubtelniejszych nawet bodźców. To bardzo ważny etap na erotycznej drodze.
Partner powinien się odprężać. Wyczuwajcie niuanse jego skóry, miejsca, gdzie jest grubsza, a gdzie delikatniejsza. Poznawajcie, które partie ciała są cieplejsze, które szczególnie wrażliwe na muśnięcia warg, oddech, delikatnie dmuchnięcia. To ułatwi dobór odpowiedniej techniki masażu i podpowie, jakich sposobów używać.
Ruchy dłoni powinny być płynne, dostosowane do rytmu oddechu partnera. Rozluźniają się wtedy napięte mięśnie, rośnie poziom endorfin – hormonów odpowiedzialnych za dobry nastrój. Puśćcie wodze fantazji. Niech wasze dłonie będą kompasem, wskazującym najbardziej wrażliwe miejsca. Bądźcie twórczy i spontaniczni w swoich zmysłowych gestach. Niektóre miejsca na skórze są wprawdzie znacznie bardziej podatne na zmysłowe pobudzanie niż inne, ale umiejętnie wykonany masaż może sprawić, że strefą erogenną stanie się całe ciało. Każdy kolejny etap masażu powinien wynikać z poprzedniego tak, by na końcu „ogarnąć” dłońmi całe ciało.

Plecy
Bogato unerwione i umięśnione, to wspaniałe pole do masażu. Warto zaczynać właśnie od nich. Trzeba jednak pamiętać by inaczej masować łopatki, inaczej okolice lędźwi, a jeszcze inaczej – pośladki. Ruch od karku ku dołowi pleców sprawi, że bodźce delikatnie rozpłyną się po całym ciele partnera. Przytul się do jego pleców całym ciałem, po czym zacznij delikatnie je gładzić, długimi pociągnięciami i małymi kółeczkami, bez odrywania dłoni.

Tył nóg
Gładząc je, zaczynaj od kostek. Idź – wzdłuż mięśni – przez łydki (np. chwytem lwia paszcza) do ud. Szczególnie wrażliwe na dotyk są miejsca pod kolanami i wnętrza ud. Muśnięcia działają bardzo podniecająco, podobnie jak omiatanie stóp włosami.

Szyja i twarz
Leżącego na wznak partnera masuj małymi ruchami okrężnymi, gładź po głowie, zanurz dłonie w jego włosach. Twarz lekko muskaj wzdłuż nosa i wokół ust.

Klatka piersiowa.
To okolica bardzo wrażliwa, nie tylko u kobiet. Wystarczą delikatne bodźce, takie jak muśnięcia, lekkie ugniatanie, gładzenie.

Brzuch
Masuj go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Przejdź od gładzenia do mocniejszych ruchów kolistych płaską dłonią, ze środka ku bokom i do ugniatania skóry.

Przód nóg i stopy
Długimi pociągnięciami, którym towarzyszy pulsujący ucisk palców, gładząc, sięgaj aż po biodra. Uda wymagają silniejszych doznań (takich jak uciskanie, ugniatanie, „prasowanie” w kierunku bioder), ale dotyk powinien słabnąć w okolicach kolan. Masuj stopy wzdłuż kości i uciskaj podeszwy, kończąc masaż delikatnym naciąganiem każdego palca oddzielnie.

Sterujcie zmysłami
Najważniejsze, aby każdy gest był dla partnera źródłem przyjemności. Ma ona jednak wiele postaci. Jeśli od uspokajającego gładzenia przejdziemy do erotycznych pieszczot, podsycimy apetyt na seks. Możemy pójść też i w inna stronę – wtedy narastające podniecenie łatwo rozładujemy żartobliwym łaskotaniem.

Co działa najsilniej
Osoby, którym zadano to pytanie, najczęściej odpowiadały, że dla nich najsilniejsze bodźce seksualne to:
Sama obecność ukochanego – 28%
Masowanie partnera lub poddawanie się jego masażom – 25%
Filmy erotyczne – 14%
Książki erotyczne – 10%
Seksowna bielizna – 7%
Gadżety z sex shopu – 6%
Romantyczna kolacja – 6%
Gimnastyka przed stosunkiem – 4%

GŁADZENIE
wyprostuj płasko dłonie; palce rozluźnione, ich koniuszki podkreślają każdy ruch.

PŁASKĄ CZĘŚCIĄ DŁONI
wykonuj lekkie wstępne pociągnięcia, ruchy okrężne lub mocniej nimi uciskaj.

UGNIATANIE
chwyć ciało między palce, kciukiem odpychaj je od siebie, pozostałymi palcami „roluj” ku sobie; naciskaj, kręć, odciągaj.

LWIA PASZCZA
kciukami i palcem wskazującym ściskaj mięsień (przygotowany gładzeniem), jedną ręką lub obiema na przemian.

KOSTKI
pięścią (kciuk w środku lub odchylony, przegub sztywny) uciskaj, „wkręcając” ją w mięśnie.

KCIUKI
uciskaj poduszkami obu kciuków, na przemian, możesz też wykonywać nimi ruchy obrotowe.

PODSTAWA DŁONI
dłonią odgiętą ku górze, z wyprostowanymi palcami, uciskaj „od siebie” kolejne mięśnie.

KOŃCE PALCÓW
samymi opuszkami palców przesuwaj po skórze; przeguby rozluźnione.

UCISK KCIUKAMI
kciukami naciskaj na mięśnie, stawy, chrząstki, wykonując drobne ruchy okrężne.

5 dobrych rad
Ostrożność i czułość wystarczy, by nie zrobić partnerowi krzywdy. O kilku rzeczach trzeba jednak pamiętać:
1. Nigdy nie wykonujcie masażu po obfitym posiłku.
2. Nie masujcie bezpośrednio kręgosłupa, tylko jego okolice.
3. Nie wolno masować brzucha w pierwszych czterech miesiącach ciąży!
4. Należy omijać miejsca ze zmianami skórnymi i żylakami.
5. Tuż po zakończeniu masażu nie bierzcie gorącej kąpieli.
W przypadku osób z poważnymi schorzeniami serca z masażu lepiej w ogóle zrezygnować.

Kategoria: Bez kategorii